PIOVAN מציעה מערכות ייבוש יעילות לכל יישום וטכנולוגיה

Share via Whatsapp

היבשנים מסדרת Genesys, שפותחו במקור על ידי חברת PIOVAN האיטלקית עבור קווים לייצור מבחנות ובקבוקים מ-PET, מוצעים עתה לקשת רחבה הרבה יותר של יישומים.

כאשר מעבדים פולימרים שאינם היגרוסקופיים (סופחי מים), הלחות מצויה על פני השטח של הגרגירים ומסולקת באמצעות ייבוש שגרתי. אולם כאשר מעבדים פולימרים היגרוסקופיים, הלחות חודרת לתוך הגרגירים, לכן יש לייבש אותם תוך שימוש באלומיניום סיליקט, חומר סופח (Desiccant), המסוגל ללכוד מולקולות מים מאוויר הייבוש.

יבשני ה-Desiccant החדשניים מסדרת Genesys מתוצרת PIOVAN לא רק מפחיתים מאוד את הלחות השיורית, אלא הם גם מווסתים את תכולת הלחות לרמה המדויקת הנדרשת לצורך עיבוד הפולימר הנתון. הם כוללים כוונון אוטומטי, אשר שומר על תנאי עבודה אופטימליים וקבועים, לכן הם אמינים מאוד, מבטיחים פעולה אחידה ותוצאות הדירות, ומאפשרים צריכת אנרגיה מופחתת. הדיוק בייבוש מבטיח אחידות בתכונות הפיזיקליות של הפולימר בייצור.

הכוונון האוטומטי של היבשן לוקח בחשבון פרמטרים רבים כגון: טמפרטורת הסביבה, רמת הלחות ההתחלתית, כמות הפולימר, הגודל והתכונות של גרגירי הפולימר המעובדים והלחות השיורית. היבשנים מתכווננים אוטומטית לנתונים הראשוניים של הפולימר ולתכונות הנדרשות לתהליך הייצור וליישום, ומספקים לתהליך את ספיקת האוויר, הטמפרטורה והלחץ האופטימליים לחומר ולתהליך. הודות לכך, התפוקה, הטמפרטורה וספיקת האוויר בתהליך אינן עולות על הנדרש, והדבר מביא לחיסכון בצריכת האנרגיה.

הבקרה האלקטרונית, המבוססת על מיקרופרוססור, משווה ברציפות את תנאי התהליך הדרושים לנתונים הנאספים על ידי החיישנים המותקנים במערכת תוך כדי פעולתה. יחידת מדידה מוגנת בפטנט, הממוקמת על קו אספקת האוויר, מווסתת ומבקרה את ספיקת האוויר בזמן אמת. הכוונון והבקרה האוטומטיים של ספיקת האוויר מייצבים את תנאי הפעולה האופטימליים ושאר הפרמטרים מתכווננים בהתאם.

בנוסף לשמירה על נקודת טל קבועה, היבשנים מסדרת Genesys מתאימים את ספיקת האוויר לכמות החומר הנצרכת בפועל על ידי המכונה, ומווסתים את העומס התרמי לכל קילוגרם של פולימר מעובד. מערכת הבקרה של יבשני Genesys כוללת אלגוריתם, המייצב את זרימת האוויר גם ביונק (Hopper) של היבשן, כך שהוא יבטיח עומס תרמי קבוע. יעילות תפקוד מרבית מושגת כאשר כל האנרגיה התרמית באוויר התהליך מועברת לחומר. לכן, האוויר החוזר מהיונק ליבשן אינו מחייב שימוש במי קירור כדי להבטיח את פעולת המערכת וספיגה על ידי המסננים המולקולריים של אלומיניום סיליקט.

היונק תוכנן מחדש במבנה עמיד בזעזועים ובטיחותי למפעיל (הטמפרטורה בפני השטח החיצוניים שלו אף פעם אינה עולה על 400C בלי שים לב לטמפרטורה השוררת בתוכו). מבנה זה גם מאפשר חילוף חום מרבי בין האוויר לחומר.

 

 

היבשנים מסדרת Genesys מוצעים היום בשלוש תצורות, בהתאם לצורכי היישום:

  1. Smart התצורה הבסיסית, שבה ממשק המפעיל הוא צג מגע צבעוני בגודל 8 אינץ’ והממשק אדם-מכונה מאפשר גישה לכל רכיבי היבשן לצורך תכנות או כוונון.
  2. Plus תוספת של מד ספיקת אוויר ומפוחים, אשר פועלים בטכנולוגיית אינוורטר ומאפשרים שליטה על הלחץ או הספיקה של המערכת בהתאם לצורכי התהליך, תוך חיסכון משמעותי באנרגיה.
  3. Adaptive תצורה הכוללת גם חידוש של החומר הסופח בהתאם לנקודת הטל, בקרת נקודת הטל, אופטימיזציה של הייבוש ועוד.

בכל התצורות השונות שולבו ממשקי OPC-UA כדי שהם יהיו מוכנים לקישור עם רכיבי ציוד של ספקים אחרים, כולל מכונות לייצור מוצרי פלסטיקה בטכנולוגיות שונות, כמו הזרקה, אקסטרוזיה, ניפוח ואחרות, וכן רובוטים וציוד היקפי אחר, זאת באמצעות תוכנת Winfactory 4.0. בדרך זו מאפשרת PIOVAN ללקוחותיה לשלב את מתקניה בקווי ייצור, הפועלים במתכונת Industry 4.0, ללא צורך להשקיע במתקנים חדשים.

 

לפרטים נוספים:
יוסי קליינר
נייד: 054-6645701
אימייל: yossik@aran-rd.com

 

תמונות: PIOVAN