PIOVAN מייצרת מערכות שנותנות מענה לצורכי הייבוש והמינון של מפעלים המזריקים מוצרים טכניים מורכבים

Share via Whatsapp

 

ספקית הטכנולוגיה לשינוע חומרי גלם – PIOVAN, נענית לדרישות ההולכות וגוברות של לקוחותיה על-ידי פיתוח חידושים ביחידות העצמאיות ובמערכות המרכזיות שלה

היכולת לשנע חומרי גלם ביעילות, בבטיחות ובמהירות חיונית להפעלה מוצלחת של מפעל הזרקה. חברת PIOVAN מתכננת מערכות מגוונות וכלכליות לשינוע חומרי גלם כדי לעמוד בדרישה לגמישות במפעל ההזרקה, וכדי להבטיח שהחומרים המוזנים למכונות ההזרקה יהיו בצורה הנדרשת ובכמות הנכונה.

מערכת לשינוע חומרי הגלם שהותקנה על ידי PIOVAN במפעל ההזרקה FORTEQ UK.

למשל, חברת PIOVAN  ממשיכה לפתח את תחנות ההפצה האוטומטיות שלה EASYLINK כדי למנוע זיהום הדדי של חומרי גלם ולהבטיח ביצועי ייצור גבוהים. בחברה מסבירים, שתחנות ההפצה הידניות הנפוצות מתאימות בדרך כלל לשינוע כמויות בינוניות של חומרי גלם. אולם כאשר יש משתמשים רבים, חיבור הצינורות הגמישים למקור הנכון והנעתם לפי הצורך יכולים להפוך למשימה מורכבת ומעייפת, גם אם הצינורות מקודדים כדי למנוע טעויות. בעיות נוספות הן הצורך להרחיק כל העת לכלוך מהמערכת וכן השימוש בצינורות ובחיבורים, שיש לנתקם ולהחליפם ידנית כאשר הם מתבלים.

מערכת EASYLINK מוצעת כיום בשלושה דגמים: EL 20, EL 40 ו-EL 60 (המספר מציין את מספר המקורות או הצרכנים שהמערכת יכולה לשרת). כל הדגמים מצוידים בפתרונות, המונעים לגמרי זיהום הדדי של חומרי גלם, ובכך מבטלים את מקור הדאגה העיקרי של משתמשי התחנות האוטומטיות. המערכות כוללות אמצעי, אשר מנקה ביסודיות את הצינור המוליך במעבר מחומר לחומר, כדי למנוע זליגת חומרי גלם מקו לקו וזיהומם.

כל הצינורות במערכת EASYLINK הם קשיחים ומצופים באמאיל, ולכן מתאימים לשינוע פולימרים בכל רמות הקושי, והם מוצעים בקטרים המתאימים לספיקה קטנה (40 מ”מ קוטר), בינונית (50-60 מ”מ) או גדולה (76 מ”מ), מקילוגרמים בודדים עד אלפי קילוגרמים לשעה.

PIOVAN גם התקינה לאחרונה מערכת מרכזית לייבוש ושינוע חומרי גלם באחד המפעלים של חברת FORTEQ UK. המפעל מייצר חלקים לרכב, כגון תושבות למנוע, רצועות למערכות תזמון מנוע, בוכנות למתלי  אוויר, בתים ומנגנונים למנעולי הדלתות, גלגלי שיניים מדויקים למנועי המגבים ובתים למערכות חימום-אוורור-מיזוג אויר. עוד מייצרת החברה חלקים טכניים באיכות גבוהה ובכמויות גדולות למגזר מוני הגז והמים תוך שימוש בחומרים: PC/ABS עם מעכבי בערה ובתהליך של הזרקה דו-שלבית (TWO-SHOT MOULDING).

מערכת שינוע חומרי הגלם ב-FORTEQ מזינה למעלה מ-30 מכונות הזרקה והמפעל מעבד למעלה מ-1,000 טון פולימרים מדי שנה, כולל חומרי גלם הנדסיים משוריינים בסיבי זכוכית כגון PBT, PA66, PA12, PPA ו-PPS לרכיבים הטכניים. ייבוש ושינוע מדויקים של הפולימרים הם שלב קריטי של התהליך, כי רבים מהרכיבים הם פונקציונליים ואמורים לתפקד בתנאי סביבה קשים.

התקנת המערכת של PIOVAN ב-FORTEQ היא חלק מההשקעה בת 5 מיליון אירו של חברה זו בטכנולוגיות חדשות ובהטמעת השיטה של “ייצור רזה”. ב-PIOVAN מאמינים, שמערכת הייבוש תקטין את כמות הפחמן של FORTEQ ותצמצם את צריכת האנרגיה שלה ב-30%, ובכך תמלא תפקיד משמעותי בהגשמת תוכניתה של FORTEQ לשיפור סביבתי מתמיד. המערכת משלבת את תוכנת הפיקוח Winfactory 4.0, המקשרת את כל הציוד של PIOVAN, כולל מעקב אחר מתקן הקירור.

MODULA היא מערכת יעילה מאוד ורבת יונקים (HOPPERS) לייבוש חומרי גלם בצורה אוטומטית ומתכווננת מתוצרת PIOVAN.

ולבסוף, MODULA היא מערכת יעילה מאוד ורבת יונקים (HOPPERS) לייבוש חומרי גלם בצורה אוטומטית ומתכווננת, וב-PIOVAN מסבירים, שהיא נבחרה על ידי FORTEQ בגלל השליטה האוטומטית על הפרמטרים של התפעול, המבוססים על טמפרטורת הסביבה, רמת הלחות ההתחלתית, סוג הפולימר וכמותו, תכולת הלחות הסופית וגודל הגרגר הסופי.

התוכנה של MODULA קובעת את נתוני ההפעלה האופטימליים לכל יונק, וכך מאפשרת חיסכון עד 50% בצריכת האנרגיה בהשוואה למערכות ייבוש מרכזיות מסורתיות, בהן השתמשו ב-FORTEQ קודם לכן. מערכת הייבוש המרכזית MODULA מסוגלת לחשב במדויק כמה חומר נדרש למכונות ההזרקה ומכווננת את הפרמטרים של התהליך בהתאם. בנוסף לשמירה על נקודת טל קבועה, MODULA מכווננת את זרימת האוויר ומווסתת את העומס התרמי לכל ק”ג פולימר מעובד.

המערכת גם כוללת את PureFlo – יונק ואקום ללא מסנן, אשר מפחית את הצורך בתחזוקה ובניקוי בעת החלפת חומרי גלם. PureFlo גם מבטל את הפגיעה בייצור עקב מסננים סתומים ורכיבים בלויים בתוך המזין כאשר מובילים חומרי גלם ממולאים בסיבי זכוכית.

במשולב עם PureFlo הותקנו ב-MODULA משאבות ואקום מדגם VARYO אשר מפחיתות את המאמצים המכניים על חומר הגלם ואת צריכת החשמל על ידי שליטה על מהירות הזרימה של הגרגרים בתוך הצינור. בנוסף, מצב המתנה (STANDBY) אוטומטי וברכי זכוכית לצינורות נותנים פתרון חזק ועמיד להובלת חומרי גלם שוחקים.

לפרטים נוספים:
יוסי קליינר
נייד: 054-6645701
אימייל: yossik@aran-rd.com

תמונות: PIOVAN