EcoPaXX מבית DSM – הדור הבא בחומרים למערכות מי שתייה

Share via Whatsapp

DSM, חברה טכנולוגית עולמית, העוסקת בתחום הבריאות, התזונה והחומרים, מחדירה את הפוליאמיד הייחודי שלה לשוק חדש וחשוב – מערכות מי השתייה. פוליאמיד זה מציג ביצועים מכאניים גבוהים ומהווה פתרון למערכות נטולות עופרת עבור מגוון רחב של אביזרים לתחום המים.

פלסטיק הוא הברזל החדש

הרגולציה בתחום מי השתייה מעודדת מציאת תחליפים למתכות במערכות אשר באות במגע ישיר עם מי השתייה. באופן מסורתי, השתמשו בפליז ובמתכות אחרות באביזרים כגון ברזים, מדי מים ודודים. עם זאת, כיוון שזיהום עופרת במי השתייה מהווה את אחת הדאגות המרכזיות בעולם, ההגבלות הרגולטיביות בתחום מערכות מי השתייה הופכות למחמירות יותר ויותר, מה שדוחף חברות מהתעשייה לחפש חלופות בתחום הפולימרים, שיהוו פתרון נטול עופרת לחלוטין. DSM לקחו על עצמם את האתגר כמטרה.

EcoPaXX מבית DSM 

  • ניילון 410
  • נטול עופרת
  • קשיחות וצפידות יוצאי דופן
  • עמידות מעולה להידרוליזה
  • יציבות מימדית טובה
  • מאושר KTW, NSF61, DVGW, ו- WRAS
  • נוח לעיבוד בעל פני שטח מרהיבים

 

שחקנים מובילים בתעשייה כבר מדווחים על הצלחות עם שסתומים מ – EcoPaXX Q-DWX10, ניילון 410 מתורכב ב-50% סיבי זכוכית, הודות לביצועיו יוצאי הדופן. החומר מאפשר לתכנן שסתומים לברזי ערבוב בעלי סיכון נמוך יותר לכשל חלקים ודליפות מים, גורם מפתח עבור התעשייה. יש לציין שבנוסף, החומר מאופיין בפני שטח חלקים במיוחד המקנים למוצרים חזות מרהיבה.

כלל אצבע הוא ששסתומים זקוקים לעמידות ארוכת טווח ותפקוד אמין במגע הן עם מים פושרים (600C) והן עם מים רותחים (900C).

EcoPaXX מציע צפידות מעולה, התנגדות משופרת להידרוליזה ויציבות מימדית טובה יותר מאשר חומרים פוליאמידים אחרים. החומר אינו רק נטול עופרת ,אלא גם בעל פיתול (טורק) וכוח כיפוף משופרים, אפילו לאחר חשיפה ממושכת למים רותחים.

EcoPaXX מציג עמידות כימית מעולה, דבר שהוא בעל חשיבות רבה כאשר הוא בא במגע עם מים מוכלרים. השרשרת האליפטית הארוכה תורמת לכך גם היא. החומר עבר ואלידציה על ידי מומחים חיצוניים בינלאומיים וכן בדיקות של יותר ממיליון מעגלי חיים בטמפרטורות מים משתנות. החומר עומד באופן מלא בדרישות התקן העיקריות לאישורי מי שתייה כמו KTW, NSF61, DVGW, ו- WRAS.

 

 

EcoPaXX Q-DWX10 מספק מודל אלסטיות גבוה ב30% מ- PPA סטנדרטי, גם כאשר הוא רווי לחלוטין במים. לקוחות מאשרים כי לאחר שימוש ארוך ב 900C ערכי החוזק לפיתול מרשימים ומודל המתיחה ב weldline יוצא דופן, דבר המאפשר תכנון חלקים מורכבים.

חלון העיבוד הרחב של EcoPaXX מאפשר ייצור קל ונוח למשתמש. בנוסף, החומר מאפשר חיבור טוב יותר לאובר-מולדינג מאשר PPA. הזרימה מול ההתגבשות האיטית של החומר מאופייינת בפני שטח מרהיבים עד ל60% תרכוב.

DSM, אשר זיהתה את הפוטנציאל הטמון בחומרים לעולם מי השתייה מרחיבה את סל המוצרים המיוחדים לתעשייה מעבר ל EcoPaXX. חומרים נוספים כגון  ForTii PPAהמציעים גם הם עמידות להידרוליזה, ו- Xytron PPS ליציבות מימדית גבוהה, אושרו לאחרונה במכוני התקן העולמיים למי השתייה. בהמשך ניתן לצפות כי גם חומרי הפוליאסתר המיוחדים של DSM Arnite, ו- Arnitel יאושרו גם הם.

 

DSM מיוצגת על ידי צידון פולימרים, חברת סוכנויות והפצה של חומרי גלם לתעשיית הפלסטיק בישראל, בעלת ותק של למעלה מ-30 שנה והיכרות מעמיקה עם עולם הפלסטיק. צידון פולימרים מספקת ללקוחותיה מענה כולל בתחום חומרי גלם, תוספים וצבעים לקשת רחבה של תהליכים ומוצרים, ביניהם יריעות, שקיות, אריזות מזון, צנרת, מוצרים טכניים ועוד. הספקים שצידון פולימרים מייצגת הינם מובילים בתחומם ובעלי שם עולמי, ביניהם ExxonMobil, A. Schulman, L&V, Cabot, RSH, DSM ועוד חברות נוספות.

לפרטים נוספים:
אורן מורג
נייד: 052-3490540
אימייל: oren@btzidon.co.il

תמונות: DSM